Az "Olimpián innen" 2015-ös legjobbjait díjazták!
[ 2016. 02. 13 ]
Legjobb versenyzőit díjazta - 2015-ben nyújtott kiemelkedő eredményükért - a MOB nem olimpia sportágak szakmai tagozata!
A búvárúszók közül a 2015-ben uszonyosúszásban három vb-aranyat nyert Senánszky Petra, és a tájékozódási búvárúszásban az Amphora klasszisa, az újabb világbajnoki címet szerzett Balázs Péter lett díjazott.
Az olimpia programjában nem szereplő 22 sportág 35, 2015-ben legeredményesebb versenyzőjét díjazta kedden a MOB nem olimpia sportágak szakmai tagozata.
A Dr. Leyrer Richárd Sportvezetői Díjat dr. Nyíri Iván, a Magyar Búvár Szakszövetség elnöke kapta.
A tagozat - a biliárdtól a vízisíig - 45 sportágat foglal magába.
Az évértékelőn dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár hangsúlyozta: világszerte több százmilliós, Magyarországon pedig több, mint 60 ezres tábora van a nem olimpiai sportoknak. Kiemelte, hogy a magyarok ezekben a sportágakban tavaly 34 világbajnoki és 39 Európa-bajnoki címet nyertek, és számos sportágban jelentős világversenyeket rendeznek meg hazánkban. Hozzátette: a nem olimpia sportok elismerését jelzi, hogy az elmúlt három évben 270 millió forintról 402-re emelték a közvetlen állami támogatást, emellett részesülnek a felzárkóztatási alapból is.
Szabó Bence, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára - aki Borkai Zsolt MOB-elnök üdvözletét is átadta - kijelentette, hogy a MOB vezetése nem tesz különbséget az ötkarikás és a nem olimpiai sportágak között. Úgy fogalmazott: „egy család vagyunk, fontosak a nem olimpiai sportágak sikerei is”.
Dr. Mészáros János, a szakmai tagozat elnöke azt mondta: úgy érzi, a magyar sportvezetés befogadta a nem olimpia sportágakat, megértő fülekre és segítségre találnak. A MOB-alelnök méltatta az olimpiarendezés terén új lehetőségeket teremtő Agenda 2020-at, és arra is kitért, hogy több sportáguk ott van az olimpia kapujában, és 2020-ben vagy 2024-ben bekerülhetnek az ötkarikás programba.
Dr. Mészáros elmondása szerint az évértékelővel arra is fel szeretnék hívni a figyelmet, hogy a nem olimpiai sportágakat űzők sokan vannak és szép eredményeket érnek el. Hozzáfűzte:
„aki komoly értéket képvisel, azokat el kell ismernünk, bajnokként kell kezelnünk”.
A sportvezető emlékeztetett arra, hogy a kétezres évek elejétől a Nemzeti Sportszövetség ernyője alatt működtek az olimpia programjában nem szereplő sportágak, majd a 2012-es Sporttörvény rendelkezésének megfelelően kerültek a szakmai irányítást ellátó Magyar Olimpiai Bizottság keretei közé. "Hosszú utat jártunk be" - fogalmazott.